تبلیغات
مواد مخدر... - مواد غذایی مفید برای ترک سیگار؟

مواد مخدر...

جمعه 10 آبان 1387

مواد غذایی مفید برای ترک سیگار؟

نویسنده:   

 • در حال حاضر سرطان ریه بیشترین میزان كشتار را در میان انواع سرطان ها ( بدون در نظر گرفتن سرطان پوست ) به خود اختصاص داده است.

 • مواد غذایی مفید برای ترك سیگار


 • در حال حاضر سرطان ریه بیشترین میزان كشتار را در میان انواع سرطان ها ( بدون در نظر گرفتن سرطان پوست ) به خود اختصاص داده است.
 • از آنجایی كه تمام افراد درگیر با این بیماری جمعیت دودی هستند ( سیگاری ها ) و گرایش جوانان به استعمال دخانیات از روند رو به رشدی برخوردار است، بر آن شدیم تا راهكارهایی را برای ترك سیگار  به شما توصیه كنیم، زیرا استعمال دخانیات ، نه تنها مضرات فردی را به دنبال خواهد داشت، بلكه اشخاص مرتبط با افراد سیگاری نیز جزو جمعیت در معرض خطر به شمار می آیند.
 • اگر تصمیم گرفته اید سیگار را ترك كنید، از برخی مواد غذایی كه ممكن است وابستگی شدید شما را به دود سیگار كاهش دهد ، استفاده كنید :

 • جو دوسر

 • خوردن جو دوسر و فرآورده های آن ممكن است به شما برای ترك سیگار و رهایی از اعتیاد به نیكوتین كمك كند. این ماده غذایی سرشار از فیبر، ویتامین B1  ( چیزی كه برای آرامش اعصاب و روان ضروری است)، ویتامین های E  و C و سایر املاح است. در آزمایشی كه در یك جمعیت 13 نفره در هند، انجام گرفته بود، مشاهده شد 5 نفر از آنهایی كه از جو دوسر استفاده كرده بوند به كلی سیگار را ترك كردند و در 7 نفر ، تعداد سیگاری كه دود می كردند به نصف كاهش یافته و فقط یك نفر بود كه مصرف جو دوسر در او تغییری ایجاد نكرده بود (مقاوم به هر نوع درمان)!!
 • نتیجه آزمایش، یافتن عصاره جو دوسر به عنوان یك ماده موثر در ترك اعتیاد به سیگار بود.

 • اسفناج

 • اسفناج و برگ چغندر حاوی  اسید فولیك  ، ویتامینC ، بتاكاروتن  و قند هستند كه به دلیل قلیایی كردن محیط بدن در ترك سیگار موثرند. اثر این مواد به این شكل است كه میزان ماده اعتیاد آور نیكوتین را در بدن تا مدتی در سطح بالایی نگه می دارند و در نتیجه نیاز شخص به مصرف نیكوتین را كاهش می دهند، بنابراین افزایش مصرف مواد غذایی كه محیط بدن را قلیایی می كنند ، در ترك سیگار مفید هستند.

 • كشمش ، انجیر خشک و بادام

 • این مواد غذایی به راحتی قلیایی بودن بدن را افزایش می دهند ، بنابراین تمایل به سیگار را كم كرده، در نتیجه ترك سیگار را راحت تر خواهند كرد. بنابراین اگر مقداری آجیل  در جیب خود بگذارید ، هر بار كه به قصد سیگار، دست در جیب می كنید كشمش، انجیر  خشک و بادام  به جای سیگار در آورید.

 • آدامس های نیكوتین دار

 • بهتر است یاد آور شویم اگر از آدامس های حاوی نیكوتین كه مخصوص ترك سیگار هستند، استفاده می كنید، مواد اسیدی را (موادی كه محیط بدن را اسیدی می كند) مصرف نكنید، زیرا خاصیت خنثی كننده خواهند داشت. مواد اسیدی شامل : انواع نوشابه ( كوكاكولا ، قهوه، آبمیوه و ماءالشعیر )، گوشت قرمز، ماهی  ، تخم مرغ  ، بادام زمینی  ، حبوبات و ... است.
 • كارشناسان توصیه می كنند حداقل 15 دقیقه قبل از مصرف این آدامس ها ، از خوردن مواد اسیدی خودداری شود.

 • جوش شیرین

 • جوش شیرین در واقع یك ماده قلیایی است كه قادر است میل به سیگار را از بین ببرد. در آزمونی كه توسط دكتر داوتن انجام شد، این نتیجه به دست آمد : عده ای از سیگاری ها كه از جوش شیرین استفاده كرده بودند پس از 5 هفته به طور كلی سیگار را ترك كردند. اما از آنجایی كه جوش شیرین ماده ای است كه از بین برنده ویتامین ها به خصوص ویتامین B1 در بدن است، مصرف آن توصیه نمی شود.

 • سیر

 • امروزه سیر  ، اولین گیاه دارویی در بین گیاهان است كه دارای ماده ضد باكتری و مواد فرار گوگرد و سیلیس و ید می باشد. سیر دارای خواص ضد عفونی كننده بی شمار بوده كه از عفونت های تنفسی و مشكلات احتمالی به شدت جلوگیری می كند.
 • ولی مصرف سیر به افرادی كه مشكلات گوارشی داشته یا آسپرین مصرف می كنند یا از ناراحتی های پوستی  رنج می برند، توصیه نمی شود و به جای آن می توانند از پودر سیر استفاده كنند.

 • شاه تره

 • عرق شاه تره  كه در فصل تابستان علاوه بر خواص درمانی ، نوشیدنی گوارایی محسوب می شود. مدر بوده و ضد كمبود ویتامین C  است ( مشكلی كه افراد سیگاری به طور قطع با آن رو به رو هستند ). اشتها آور  است و به تصفیه خون كمك می كند.
 • در اینجا بهتر است به ذكر موادی بپردازیم كه دارای خاصیت عكس بوده و تمایل به كشیدن سیگار را افزایش می دهند. مواد غذایی نظیر گوشت كه ادرار را بیشتر اسیدی می كنند، باعث از دست دادن سریع نیكوتین شده و در نتیجه علاقه به مصرف سیگار را در شخص افزایش می دهند. از این مواد می توان به گوشت قرمز، سوسیس و كالباس ، غذاهای كنسروی شده، غذاهای پخته شده در ماكروویو، الكل ، جگر ، دل و قلوه ، سیرابی ، جوانه گندم  ، عدس  ، جوجه ، تخم مرغ ، پنیر ، بادام زمینی ، گردو و قهوه اشاره كرد.
 • توتون یك عامل محرك سرطان است و ترك كردن سیگار همیشه مهم ترین عامل موثر برای جلوگیری از سرطان ریه است و رژیم غذایی ضد سرطان ریه به شما كمك می كند تا خطرات احتمالی كه در طول دوران سیگاری بودن به بدن شما وارد شده است، تعدیل كنید. مهم ترین و موثرترین مواد غذایی برای جلوگیری از ابتلا به سرطان ریه شامل سبزی های برگ سبز تیره ، هویج، فرآورده های دانه سویا، میوه های تازه ، ماهی های تازه و چرب است.
 •  گوشت قرمز، سوسیس و كالباس ، غذاهای كنسروی شده، غذاهای پخته شده در ماكروویو، الكل ، جگر ، دل و قلوه ، سیرابی ، جوانه گندم ، عدس ، جوجه ، تخم مرغ ، پنیر ، بادام زمینی ، گردو و قهوه تمایل به كشیدن سیگار را افزایش می دهند.

 • سبزی های برگ سبز تیره از مهم ترین و مناسب ترین منابع تغذیه ای برای جلوگیری از سرطان به شمار می آیند. بنابراین از خوردن برگ های سبز تیره كاهو به دلیل خشن بودن، صرف نظر نكنید، زیرا حاوی مواد مغذی بی شماری نسبت به برگ های سبز روشن هستند. چای سبز از دیگر مواد غذایی بسیار مفید در جلوگیری از سرطان ریه به شمار می آید، چنانچه در ژاپن حتی بین اشخاص معتاد به سیگار، تعداد سرطان ریه كمتر از سایر كشورها ( نظیر كشورهای اروپایی و آمریكا ) است. سبزی خوردن به خصوص ترب، تره، پیازچه و ... بسیار مفید و سودمند هستند و علاوه بر داشتن فیبر و ویتامین C ، دارای مواد ضد میكروب نیز هستند. مواد غذایی كه دارای اسید فولیك هستند ، مقاومت سلول ها را در برابر سرطان ریه افزایش می دهند، بنابراین دانشمندان توصیه می كنند برای مبارزه با سرطان ریه تا جایی که می توانید بیشتر از این خوراكی ها استفاده كنید : اسفناج ، كلم برگ  ، شلغم ، برگ چغندر  ، كلم بروكلی ، كلم بروكسل ، لوبیای خشك و دانه سویا. انگور  و انار  ، دو میوه بسیار موثر و مفید برای حفظ سلامت بدن به شمار می آیند و در واقع یك داروخانه طبیعی محسوب می شوند. برای اعصاب مفیدند و به پاكسازی خون کمک می کنند.
 • در پایان بهتر است به نقش بسیار چشمگیر هویج اشاره کنیم . اگر حداقل هفته ای دو بار یك عدد هویج متوسط خام خورده شود، ممكن است احتمال ابتلا به سرطان ریه 60 درصد كاهش یابد و اگر بیش از یك بار در هفته یك لیوان كلم بروكلی  خام خورده شود، ابتلا به سرطان ریه 70 درصد كاهش می یابد و اگر بیش از یك بار در هفته یك لیوان اسفناج خام خورده شود، 40 درصد احتمال ابتلا به این نوع سرطان كاهش می یابد.
 • امید است به عنوان اولین اصل برای تضمین سلامتی خود و كسانی كه دوستشان دارید و در كنار شما زندگی می كنند کشیدن سیگار را ترک کنید ، تغذیه سالم و مناسبی را در پیش بگیرید، آب سالم بنوشید و به ورزش كردن بپردازید .

نظرات() 
farmdale cheats
یکشنبه 6 اسفند 1396 12:21 ق.ظ
من واقعا خوشحال هستم که در این پست های وب سایت، که شامل بسیاری از حقایق مفید است، به لطف ارائه چنین اطلاعاتی، خوشحالم.
castle clash hack
یکشنبه 6 اسفند 1396 12:10 ق.ظ
سلام بسیار وبلاگ عالی! مرد.. عالی.. شگفت انگیز..
من وب سایت خود را نشانه گذاری میکنم و علاوه بر این خوردها را میگیرم؟
من راضی هستم که اطلاعات زیادی در این زمینه در اختیار شما قرار دهم، ما می خواهیم استراتژی های اضافی در این زمینه را توسعه دهیم
با تشکر از شما برای به اشتراک گذاری......
cheap cialis
چهارشنبه 18 بهمن 1396 02:43 ق.ظ
My family all the time say that I am killing my time here at web, but I know I am
getting familiarity everyday by reading such
pleasant posts.
Summer
پنجشنبه 16 آذر 1396 09:44 ب.ظ
I think this is among the most important information for me.
And i am glad reading your article. But want to remark on some general things, The web site style is great, the
articles is really great : D. Good job, cheers
imvu credit
پنجشنبه 9 آذر 1396 11:10 ب.ظ
بدون شک معتقد است که شما گفتید. دلایل دلخواه خود را در ساده ترین شکل ممکن در شبکه مشاهده می کنید
چیزی که از آن آگاه باشد من به شما می گویم، من قطعا ناراحت می شود در حالی که مردم در مورد نگرانی فکر می کنم
آنها فقط نمی دانند. شما موفق به ضربه زدن
ناخن بر روی بالا و تعریف همه چیز بدون داشتن عوارض جانبی
، مردم می توانند سیگنال بگیرند احتمالا به عقب برمیگردد
بیشتر. با تشکر
how much do std tests cost
چهارشنبه 17 آبان 1396 11:03 ب.ظ
هیا من برای اولین بار اینجا هستم من در این هیئت مدیره و من آمده ام
پیدا کردن آن واقعا مفید است و به من کمک زیادی کرد. من امیدوارم چیزی را به عقب برگردانم
به دیگران کمک کن تا به من کمک کنی
best psychic medium reading
جمعه 12 آبان 1396 09:14 ب.ظ
با درود! من وب سایت شما را برای یک دنبال کرده ام
در حال حاضر و در نهایت شجاعت به جلو رفت و به شما بدهد
یک فریاد از Huffman Tx! فقط می خواست به شما بگوید که نگه دارید
شغل عالی!
ask psychic question
جمعه 12 آبان 1396 08:32 ب.ظ
من بازدید کننده منظم هستم، چگونه همه شما هستم؟ این قطعه
نوشته شده در این وب سایت واقعا محتاط است.
real psychics
سه شنبه 9 آبان 1396 04:31 ب.ظ
لطفا به من اطلاع دهید اگر دنبال یک نویسنده برای وبلاگ خود هستید.
شما پست های بسیار خوبی دارید و من فکر می کنم
من یک دارایی خوب هستم اگر بخواهید برخی از آنها را بخرید
بارگیری کردن، من واقعا می خواهم برخی از مطالب را برای وبلاگ شما در مقابل a ارسال کنم
لینک به مین لطفا اگر علاقه مند به من ایمیل بزنید

به سلامتی!
آموزش رانندگی
دوشنبه 8 آبان 1396 04:35 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون
آموزش آشپزی
دوشنبه 10 مهر 1396 12:04 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به سایت ما هم حتما سر بزنید
std testing near me
یکشنبه 19 شهریور 1396 08:02 ب.ظ
من فکر می کنم این یکی از مهم ترین اطلاعات برای من است. و من خوشحالم خواندن
مقاله شما اما می خواهم به برخی از چیزهای عمومی، سبک سایت اشاره کنم
عالی است، مقالات واقعا خوب است: D.
شغل خوب، سلام
cheap telephone psychics
یکشنبه 19 شهریور 1396 06:49 ب.ظ
من حتی نمی دانم که چطور به اینجا رسیدم، اما فکر کردم این پست بود
عالی. من نمی دانم شما چه کسی هستید، اما مطمئنا اگر به گذشته نیازی نداشته باشید، به یک وبلاگ نویس معروف می روید؛) شادباش!
private std screening
یکشنبه 19 شهریور 1396 12:05 ب.ظ
منظور شما از گفتن همه چیز در این پست واقعا جالب است، همه می توانند بدون
دشوار درک آن، بسیار سپاسگزارم
cheap phone psychic reading
یکشنبه 19 شهریور 1396 11:34 ق.ظ
هی اونجا! من فقط می خواستم بپرسم آیا شما تا به حال با هکرها مشکل دارید؟
آخرین وبلاگ من (وردپرس) هک شد و من به پایان رسید تا از دست دادن چند هفته کار سخت به دلیل هیچ تهیه پشتیبان.
آیا شما روشی برای جلوگیری از هکر ها دارید؟
What is leg length discrepancy?
شنبه 14 مرداد 1396 01:38 ق.ظ
It is the best time to make some plans for the future and
it is time to be happy. I've read this post and
if I could I wish to suggest you few interesting things or suggestions.
Perhaps you could write next articles referring
to this article. I want to read even more things about it!
free tokens chaturbate hack
پنجشنبه 12 مرداد 1396 09:25 ب.ظ
Hi there! This article could not be written any better!
Going through this post reminds me of my previous roommate!
He continually kept preaching about this. I will send this information to him.
Fairly certain he's going to have a very good read.
Thanks for sharing!
emelinehollinger.weebly.com
شنبه 17 تیر 1396 12:09 ق.ظ
I'm not sure where you're getting your info, but good topic.
I needs to spend some time learning much more
or understanding more. Thanks for excellent info I was
looking for this information for my mission.
Fallon
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 01:45 ب.ظ
Greetings! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and say I truly
enjoy reading through your posts. Can you suggest any other
blogs/websites/forums that go over the same subjects?
Thanks a ton!
manicure
شنبه 19 فروردین 1396 04:22 ب.ظ
Hmm is anyone else experiencing problems with
the images on this blog loading? I'm trying to determine if its a problem on my end
or if it's the blog. Any responses would be greatly appreciated.
جمعه 10 دی 1389 03:57 ق.ظ
omidvaram man ham mesle nader betonam nakesham.merci
جمعه 10 دی 1389 03:53 ق.ظ
dar morede shishe ya met amfitamin biishtar begoid
نادر
دوشنبه 10 اسفند 1388 12:56 ق.ظ
من چند سال سیگارکشیدم الان ترک کردم هیچی نمیخواد جز اراده مگه سیگارچیه اینقد بزرگ میبینیمش هیچی نیست اگه چیزمهمی بود اخرش خاکسترنمیشد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نویسندگان

نظرسنجی

  در مورد کدام ماده مخدر اطلاعات بیشتری در سایت بگذارم

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :