تبلیغات
مواد مخدر... - مطالبی درد آور...

مواد مخدر...

سه شنبه 7 آبان 1387

مطالبی درد آور...

نویسنده:   

ادامه مطلب رو بخونید

 • میخوام از اعتیاد و تاثیر اون روی مغز بنویسم
 • اما در رابطه با تاثیر اعتیاد حتما شنیدید که میگن روی قول افراد معتاد نمیشه حساب باز کرد و یا اینکه افرادیکه معمولا معتاد هستند حرفهایی میزنند که خودشون هم یادشون نمی آید .
 • و اینم علتش :
 •  
 • كارشناس اداره آموزش پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با اشاره به این كه سالانه 6 هزار و 100 تن تریاك در افغانستان تولید می‌شود، تصریح كرد: تریاك به دلیل داشتن انواع آلكالوئید، تاثیرش بر روی كرتكس مغز بیشتر و ترك آن نیز سخت‌تر است. به گزارش گروه «حوادث» ایسنا، سروان باقریان در خصوص طبقه‌بندی انواع مواد اعتیادآور گفت: با خراش سطح خارجی گرز خشخاش لایه میانی شیره سفید رنگی ترشح می‌كند كه این شیره در مجاورت هوا اكسید شده به رنگ زرد مایل به قهوه‌ای تغییر رنگ می‌دهد و ماده حاصل و جمع‌آوری شده را اصطلاحا تریاك شیر یا شیره خام تریاك می‌گویند.
 • وی افزود: پس از جمع‌آوری تریاك، شیره خام آن را طی عمل تیاری (مالش و حرارت) به ماده‌ای قهوه‌ای رنگ به نام تریاك تبدیل و به اشكال چانه، لول و... بسته‌بندی می‌كنند.
  باقریان با اشاره به این كه از تریاك تاكنون 150 نوع الكالوئیه( اجزاء) شناخته شده كه بالغ بر 40 نوع آنها قابل دسترسی و تجزیه است، تصریح كرد: سه نوع آن در جهان كنونی تحت نظارت سازمانهای بین‌المللی كنترل و مبارزه با مواد مخدر موسوم به (
  lNCB
  ) است.
  این كارشناس، معروفترین آلكالوئیدهای تریاك را مرفین 4 تا 20 درصد، ناركوتین 8/0 الی 10درصد، پاپاورین 5/0 تا یك درصد، تبائین 2/0 تا یك درصد، كدئین 2/0 تا 8/0 درصد و نارسئین 1/0 تا 5/0 درصد نام برد.
 • باقریان با اشاره به این كه تریاك ابعاد و اشكال مختلفی مانند حب، لول، چانه و .... دارد و رنگ آن قهوه‌ای مایل به سیاه با بافت شل و نرم بوده، به طوری كه گاه در اثر خشك شدن سفت و شكننده است، خاطرنشان كرد: معمولا" برای شناسایی تریاك روشهای غیراصولی و ناصحیح مانند بوئیدن، چشیدن و سوزاندن و.... پیشنهاد می‌شود كه تمامی روشهای یاد شده علاوه بر غلط بودن، خطر ابتلاء به اعتیاد را نیز در دراز مدت به دنبال خواهد داشت.
 • به گفته این كارشناس مواد مخدر، بهترین و مطمئن‌ترین راه شناسایی این ماده بهره‌برداری از معرف‌های شیمیایی موسوم به محلول ماركیز است.
 • وی همچنین در خصوص راه‌های مصرف نیز خاطرنشان كرد: تریاك را به روش‌های مختلف مانند تدخین (دودكردن به هر وسیله‌ای مانند وافور، سیخ و سنگ و سنجاق، قرقری و ...) بلع، نوشیدن و حتی تزریق مورد مصرف قرار می‌دهند، اما متداولترین روش بكارگیری وسیله‌ای به نام وافور است.
 • باقریان افزود: وافور از یك سر سرامیكی به نام حقه و یك لوله كه دود حاصل از تدخین تریاك را به مجاری تنفسی فرد هدایت می‌كند؛ تشكیل شده است و هنگام بكارگیری وافور بخشی از تریاك كه دارای ناخالصی بیشتر است به صورت نیمه مذاب داخل حقه جمع‌آوری می‌شود كه به آن اصطلاحا سوخته تریاك می‌گویند.
 • وی در خصوص سوخته تریاك اظهار كرد: سوخته معمولا" به رنگ قهوه‌ای تیره و یا سیاه و به صورت كاملا" براق مانند ذرات قیر دیده می‌شود كه حاوی مقادیری مرفین است و به صورت نوشیدن و یا بلع مورد سوء مصرف قرار می‌گیرد.
 • این كارشناس در خصوص شیره تریاك، اذعان كرد: با تراشیدن داخل حقه وافور و به دست آوردن سوخته تریاك، سوخته را با تریاك به نسبت 3 به 1 مخلوط كرده و می‌جوشانند و از صافی عبور می‌دهند و سپس محلول حاصل كه از صافی عبور می‌كند را می‌جوشانند تا قوام آمده سفت شود و به آن شیره تریاك می‌گویند.
 • وی خاطرنشان كرد: شیره تریاك در غالب تیكه‌های سیاه رنگ و براق دیده می‌شود و تفاوت آن با سوخته در این است كه سوخته دارای سطحی ناصاف و زبر و خشن است، در حالی كه شیره تریاك یا شیره مطبوخ دارای سطحی صاف و سیقلی است. همچنین قدرت تخدیر شیره تریاك چندین برابر تریاك بوده و شاید به همین خاطر به معتادان كه در درجه بالایی از تخریب قرار دارند، شیره‌ای گفته می‌شد.
 • این كارشناس در خصوص طریق مصرف شیره تریاك گفت: شیره تریاك را به وسیله‌ای به نام نگاری تدخین می‌كنند و معمولا" جهت انجام چنین عملی، فرد در حالت درازكش به استعمال شیره می‌پردازد و فرد دیگری به عنوان ساقی از وی نگهداری می‌كند، زیرا همانطور كه گفته شد قدرت تخدیر شیره بسیار بالا بوده و در صورتی كه فرد در حالتی غیر درازكش باشد، دچار سرگیجه و تهوه شده و به زمین خواهد افتاد. شیره را به روشهای دیگری مانند تدخین با سیخ و سنجاق، بلع و نوشیدن نیز مورد استعمال قرار می‌دهند.
 • وی با اشاره به این كه با صاف كردن محلول شیره، بخشی از آن به صورت نامحلول در صافی باقی می‌ماند كه به آن تفاله تریاك گفته می‌شود، توضیح داد: این ماده معمولا" به شكل پودر قهوه‌ای رنگ و فاقد مرفین دیده می‌شود كه می‌بایست دور ریخته شود، اما این روزها به منظور افزایش حجم مواد مخدر این ماده را به عنوان ناخالصی به تریاك اضافه می‌كنند.
 • به نوشته سایت پلیس باقریان در خصوص میزان مصرف این ماده مخدر در كشور گفت: تریاك به عنوان یك ماده مخدر سنتی به دلیل بوی حاصل از مصرف آن و ادوات مصرفش در بین جوانان متداول نیست.
 • این كارشناس افزود: تریاك به دلیل داشتن انواع آلكالوئید، تاثیریش بر روی كرتكس مغز بیشتر و در نتیجه ترك آن نیز سخت‌تر است.
 • باقریان با اشاره به این كه سالانه 6 هزار و 100 تن تریاك در افغانستان تولید می‌شود، تصریح كرد: حدود 60 تا 70 هزار هكتار زمین‌های این كشور زیر خشت خشخاش است.
 • كارشناس اداره آموزش پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا یادآور شد: البته تریاك تهیه شده در بازار مصرف به مرفین و هروئین تبدیل شده كه در بازارهای اروپایی نیز مصرف بالایی دارد.
 •  
 •  
 •  اما اعتیاد در ایران از کی شروع شد و تا کی باید ادامه داشته باشه ؟
 • این سوال امشب ما از شماست که جایزه ویژه هم داره تازه اول سوالو من براتون میگم اما شما آخرشو بگویید.
 •  
 • تاریخچه  اعتیاد در ایران
 •  
 •  
 • در بررسی تاریخ، بشری را نمی توان یافت كه با مسائل مربوط به مواد مخدر دست به گریبان نبوده و شاید بتوان گفت مواد مخدر همزاد با بشر در این جهان یافت شده و تا زمانی كه انسان در این عرصه وجود دارد آن نیز پا بر جاست. مسائل مربوط به مواد مخدر تازگی نداشته و اثرات آن نیز همواره در سرنوشت ملتها و اقوام قابل جستجو است. در كتب تاریخی ایران و حتی در كتاب قانون ابن سینا از اثرات این مواد نامبرده شده است. اما بیشتر گزارشات در مورد مواد مخدرمربوط به زمان صفویه و سپس قاجاریه تا عصر كنونی است همراه با فراز و نشیبهای این دوران كه اشاعه مصرف مواد افیونی مورد توجه بوده است. قوانین یكصد ساله در مورد محدود نمودن مصرف مواد نیز یافت میشود.
 • در زمان ما مسئله مواد مخدر شكل مخاطره آمیز و كاملا پیچیده ای به خود گرفته و در عین حال گسترش جهانی یافته است. اعتیاد به مواد مخدر علاوه بر زیانهای جدی و خطرناك جسمی از قبیل ابتلا به بیماریهای عفونی واگیردار همچون ایدز - هپاتیت - سل- عوارض و مشكلات عدیده اجتماعی و اقتصادی ازقبیل افزایش جرمهای مرتبط با مواد مخدر همچون جنایت و سرقت، فقر و تكدی گری و هدر رفتن سرمایه های كلان مادی كشورها را بدنبال داشته است. كشور ما دارای جمعیتی جوان است. بیش از 50%جمعیت كشور درسنین زیر 20 سال بوده و 62% از این جمعیت در شهرها ساكن بوده و از هر چهار نفر ایرانی یك نفر در معرض مهاجرت قرار دارد. موقعیت استراتژیك ایران و قرارگیری آن در كنار كشورهایی همچون افغانستان و پاكستان كه جزو تولید كنندگان عمده مواد مخدر بوده و از طرفی ما یك مسئله ترانزیت و عبور مواد مخدر به جهت ویژگیهای خاص منطقه ای از كشور ما یك مسیر مناسب جهت قاچاق مواد مخدرفراهم ساخته و هم بازار مصرف داخلی آن كه رشد روز افزونی داشته است.
 •  پس از پیروزی انقلاب اسلامی علیرغم تلاش بی وقفه نظام مقدس اسلامی كشورمان و تقدیم بیش از 2700 نفر شهید از نیروهای نظامی و انتظامی این روند رو به رشده بوده است در نتیجه آمار معتادین و نیز عوارض ناشی از اعتیاد افراد افزایش داشته است. برآوردهای رسمی اولیه و ساده از تعداد معتادین و سوء مصرف كنندگان مواد مخدر رقمی حدود  2میلیون نفر را ذكر مینماید و با در نظر گرفتن حداقل یك خانواده 5 نفری مرتبط با این افراد به رقمی حدود 10میلیون نفر انسان كه در ارتباط نزدیك با معضلات و مشكلات ناشی از آن میباشند دست می یابیم. محبوسین زندانهای كشور در سال 77معادل 16.775نفر بوده كه قریب به 60% آنان مرتبط با مواد مخدرو اعتیاد بوده اند.
 •  بر این اساس در ایران به ازای هر 100 هزار نفر ایرانی 260 نفر در زندان به سر میبرند و به عبارت دقیق تر به ازای هر 400 نفر ایرانی یك نفر در زندان میباشد. در 20 سال گذشته قریب 836/53./1 كیلوگرم انواع مواد مخدركشف و ضبط گردیده است در این سالها نزدیك به 381812 نفر قاچاقچی و699557 نفر معتاد شناسایی و دستگیر شده اند قریب 25652 نفر معتاد از سال 62 لغایت 77 درمراكز باز پروری كشور پذیرش شده اند كه این تنها بخشی از آمارهای واقعی نشان دهنده وضعیت بغرنج و نگران كننده از انسانهای این جامعه است كه به ورطه اعتیاد كشیده شده اند. اعتیاد به عنوان یك آسیب ومعضل اجتماعی بهداشتی اقتصادی و فرهنگی با پیچیدگیهای خاص خود حاكمیت ملی امنیت و استقلال كشور ما را تحت تاثیر قرار داده است با توجه به مسائل جنبی آن میتوان ادعا نمود كه ارزشهای انسانی و اسلامی و نیز هویت ملی ما در معرض خطر و آسیب این آفت بزرگ قرار گرفته است. توجه به آمارها نشانگر رشد روزافزون معتادین در اجتماع رو به قوت ما دارد. این موضوع كه قشر جوان جامعه بیشتر در معرض آسیب و آماج اعتیاد می باشند وظیفه همگان را در موضع تقابل با این مشكل خطیرتر می سازد. براستی وظیفه ما افراد این جامعه درقبال این دیو بدسیرت چیست؟ خانواده های ماو والدین ما چه وظیفه و مسئولیتی را بر عهده دارند ؟ دستگاههای تعلیم و تربیت ما چطور ؟آیا مشكل اعتیاد با زدن و بستن و به زندان انداختن و یا اعدام كردن قابل حل است؟ و یا اینكه عزم ملی و جزم تك تك افراد این جامعه در هر لباس و در هر مكان و هر زمان را می طلبد، براستی كدام یك چاره كار است ؟ 

نظرات() 
How do you get Achilles tendonitis?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 01:37 ق.ظ
Hi there! I could have sworn I've been to this website before but after checking
through some of the post I realized it's new to me.
Nonetheless, I'm definitely glad I found it and I'll
be bookmarking and checking back often!
http://damagedopinion3.jimdo.com
سه شنبه 17 مرداد 1396 07:01 ق.ظ
I've been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article
like yours. It is pretty worth enough for me. In my opinion, if all
webmasters and bloggers made good content as you did, the web will
be much more useful than ever before.
What is the Ilizarov method?
شنبه 14 مرداد 1396 03:03 ق.ظ
I loved as much as you will receive carried out right here.
The sketch is attractive, your authored subject matter stylish.
nonetheless, you command get bought an impatience
over that you wish be delivering the following.
unwell unquestionably come more formerly again since exactly
the same nearly very often inside case you shield this
hike.
joleenstelzer.wordpress.com
یکشنبه 8 مرداد 1396 05:30 ق.ظ
Wow, marvelous weblog format! How long have you
ever been blogging for? you make running a blog look easy.
The total look of your website is wonderful, let alone the content material!
manicure
شنبه 19 فروردین 1396 12:55 ب.ظ
Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you so much, However I
am encountering difficulties with your RSS. I don't know why
I am unable to join it. Is there anybody getting the same RSS issues?
Anyone who knows the answer will you kindly respond?
Thanks!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نویسندگان

نظرسنجی

  در مورد کدام ماده مخدر اطلاعات بیشتری در سایت بگذارم

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :