تبلیغات
مواد مخدر... - اطلاعات کامل در مورد کراک

مواد مخدر...

سه شنبه 7 آبان 1387

اطلاعات کامل در مورد کراک

نویسنده:   

 • تاریخچه،مضرات،مدت زنده ماندن پس از مصرف و...

 احتمال مرگ ان به ماده مخدر مرگ آور کرک ، 14 برابر بیش از سایر ان به مخدرهای دیگر است. این ماده مرگ آور که جزو قویترین مواد مخدر موجود در جهان است ، به شکل قرصهایی آبنباتی شکل به کشور ما وارد شده است. با کشف کوکائین توسط اهالی بومی آمریکای جنوبی که برای رسیدن به خلسه و فرار از زندگی طبیعی از آن استفاده می کردند ، به تدریج این ماده مخدر گران قیمت ، جزو مواد مخدر درجه اولی شد که فقط ثروتمندان می توانستند از عهده خرید و استفاده از آن برآیند.  کوکائین مخدری است که با استفاده از آن انسان انرژی زیادی را در خود احساس می کند. کوکائین در بین مواد مخدر گوناگونی که در جهان موجود می باشد بسیار گرانقیمت است و به قولی آن را مخدر اشراف دانسته اند. این ماده تنها به فردی که آن را استفاده کند ، انرژی چند برابری می دهد به طوریکه او را قادر به انجام کارهای خارق العاده ای می نماید. مصرف کوکائین فشار خون را افزایش می دهد و مصرف نکردن آن پس از اعتـیاد ، باعث کاهش شدید ضربان قلب و فشار خون شده و مشکل تنفسی نیز ایجاد می نماید. استمرار در مصرف کوکائین باعث وارد آمدن صدمه جدی به قلب شده و منجر به مرگ می شود.  اختصاصی شدن کوکائین باعث شد قاچاقچیان این ماده به فکر تهیه ماده ای دیگر از آن برآیند که ارزان تر از کوکائین باشد و طبقات دیگر جوامع بخصوص طبقه فقیر و کم درآمد بتوانند آن را مصرف نمایند و در نتیجه پول بیشتری به جیب قاچاقچیان سرازیر نمایند. این ماده مخدر جدید بالاخره در سال 1960 میلادی از آزمایشگاههای تولید مرگ تدریجی بیرون آمد و در اختیار عموم قرار گرفت.  سران قاچاقچیان کوکائین توانستند پس از مدتها آزمایش و صرف هزینه های هنگفت از ترکیب کوکائین با سدیم هیدروکلراید و چند ماده دیگر ، ماده ای تولید کنند که شبیه کوکائین اما بسیار ارزانتر و بسیار قویتر از آن و نیز بسیار کشنده تر از آن می باشد و تشخیص آن در خون و کشف کردن آن هنگام توزیع بسیار مشکل می باشد. این ماده مخدر جدید Crack نام گرفت و آنچنان طرفدار پیدا کرد که پس از گذشت سه دهه از تولید آن ، از کوکائین پیشی گرفت و بازار تقاضایی بهتر از کوکائین بدست آورد و در سال 1995 بود که کــــــرک محبوبتر از کوکائین شد!!!؟؟؟  اینک فقرا کوکائین بسته ای

10 تا 20 دلار می کشند که استعمال آن از کوکائین اصلی ساده تر است و دردسر کمتری هم دارد. کرک را می شود استشمام کرد و در کمتر از 8 ثانیه اثرش را احساس کرد ، اثری که بعد از 10 دقیقه به اوج خود می رسد و تا 24 ساعت باقی می ماند. کرک به سرعت لایه های چرب مغز را طی کرده و فعالیت های بدن را از حالت طبیعی خارج می سازد و حرارت بدن شخص را بالا برده و وی را هیجان زده می نماید به طوریکه شخص پرحرف شده و تمایل به غذا نشان نمی دهد و هشیاری وی کم و ضربان قلبش زیاد می شود و همه اینها در کمتر از 10 دقیقه ایجاد می شود و اینجاست که کرک به طور کامل اثر خود را گذاشته است.  یک پژوهش آماری در آمریکا نشان داد از 200.000 زن بارداری که مخدر استفاده می کردند ، 20% آنها به دلیل مصرف کوکائین و کرک ، کودکانشان را سقط کرده و یا نوزادانی نارس و کم وزن و یا مرده بدنیا آورده اند. فردی که کرک مصرف می کند در صورت احتیاج به این مخدر ممکن است دست به آدمکشی هم بزند.

کــراک

کراک بدلیل نداشتن بو و سهولت استفاده نسبت به سایر مواد مخدر متاسفانه باعث جذب مصرف کنندگان سایر مواد مانند تریاک گردیده است . مصرف کراک به قدری آسان است که فرد در مدت 5 دقیقه حتی در دستشوئی و با استفاده از فندک و نی یا لوله و سنجاق می تواند آنرا مصرف نماید .

اثرات كوتاه مدت مصرف کراک:

اثرات كوتاه مدت آن مشابه آمفتامین است ولی با مدت زمان كوتاهتر، احساس افزایش انرژی، چابكی و سرخوشی زیاد می كند، از جمله اثرات آن پس از مصرف عبارت است از: افزایش ضربان قلب، نبض، تنفس، درجه حرارت بدن، فشار خون، گشادگی مردمك چشم، پریدگی رنگ، كاهش اشتها، تعرق شدید، تحریك و هیجان، بی قراری، لرزش به خصوص در دستها، توهمات شدید حسی، عدم هماهنگی حركات، اغتشاش دماغی، گیجی، درد پا، فشار قفسه سینه، تهوع، تیرگی بینایی، تب، اسپاسم عضله، تشنج و مرگ.

در حالت قطع ماده نیز افسردگی شدید حادث می شود. ناخالصی كوكایین خیابان اغلب موجب حساسیت و آلرژی شدید می شود كه معمولا با آب ریزش بینی و بی خوابی شدید همراه است. در مسمومیت حاد با كوكایین، فرد مصرف كننده دچار بی قراری و تشویش، هیجان، شوریدگی فكر و اختلال تنفسی می گردد. ضربان، تنفس و فشار خون فرد افزایش می یابد.

اثرات دراز مدت مصرف کراک:

از جمله اثرات بلند مدت آن از دست دادن وزن بدن، یبوست، بی خواب، ضعف جنسی، دپرسیون تنفسی، اشكال در ادرار كردن، تهوع، كم خونی، رنگ پریدگی، تعرق شدید، دردهای شكمی و اسهال، اختلالات در هضم و دستگاه گوارشی، سردرد، لرزش دست ها، لرزش و تشنج، پریدن عضلات و سفتی آنها، هپاتیت، آب ریزش دائمی بینی، ایجاد زخم، آماس و جوشهای پوستی به خصوص اطراف مخاط گوش و بینی، زخم مخاط بینی (در مصرف به صورت انفیه)، اضطراب، بی قراری، تشنج پذیری شدید، سوء ظن ، گیجی، اختلالات درك زمان و مكان، رفتار تهاجمی، تحریك پذیری شدید، افسردگی شدید، پرخاشگری، تمایل به خود كشی، توهمات و اختلال در حواس (به خصوص بینایی، شنوایی، و لامسه)، افكار هذیانی، و گاهی اشتهای كاذب رفتار کینه توزانه با افراد خانواده و دوستان و سرانجام ناراحتی جدی دماغی و روانی به نام سایكوز و كوكایین و پارانویا از نوع شدید(بستگی به میزان مصرف)

تحمل و ایجاد وابستگی كوكایین مشابه آمفتامین است وابستگی شدید روانی ایجاد می كند كه این وابستگی در عصاره كوكایین یعنی كراك شدیدتر می باشد.

در آزمایشاتی كه برای تحقیق پیرامون اثر كوكایین بر روی موش و میمون انجام شده، پس از قطع مصرف آن، نشانه های ترك از جمله ضعف شدید، بد خوابی، افسردگی، تحریك پذیری، گرسنگی زیاد دیده شده است. مصرف كننده، كراك را چه به طریق استنشاق یا پاشیدن روی توتون و ماری جوانا و چه از راه كشیدن با پیپ استعمال كند، دیگر نمی تواند از مصرف آن خودداری كند و باید پی در پی آن را استعمال نماید. خیلی سریع جذب ریه گشته و به مغز می رسد و حالت تهاجمی به مصرف كننده دست داده، باعث بزرگ شدن قلب، افزایش فشار خون می شود، به گونه ای شدیدتر از كراك پدیدار می گردد. اصولا فردی كه كراك مصرف می كند، دیگر بر خود تسلط ندارد و گویا خودی خود را گم كرده است.

توجـه:

معتاد (بیمار)  به تریاک می تواند سال ها زنده بماند و در کنار مصرف زندگی عادی خود را تا حدی نامطلوب گذرانده و حتی کار کند و خانوده اش را سرپرستی کند .حتی معتاد (بیمار)  هروئیین می تواند10تا 20 سال زنده بماند و اگر وادار به تزریق نشود شاید حتی بیشتر .اما یکی که 3ماه بعد از مصرف کراک تا 30 (سی) کیلو از وزن بدنش کم می شود آیا بیش از 2 سال زنده می ماند ؟ معتاد (بیمار)  به کراک در پایان اولین سال اعتیادش حداقل کبد و طحالش را قطعاً از دست خواهد داد.معتاد (بیمار)  به کراک هرگز نمی تواند بیش از یک ماه زندگی عادی داشته باشد پس از یک ماه یا نشئه و در حال چرت زدن و یا خمار ودر حال درد کشیدن است . دردهای عضلانی و استخوانی وحشتناک خواهد بود .بنابراین نمی تواند کار و زندگی عادی داشته باشد . پس از 6 شش ماه (به نسبت قدرت بدنی اشخاص مختلف برای نمونه یکی از عزیزترین دوستانم در 7هفتمین ماه مصرفش ریه و کبدش را از دست داد و دچار مرگ وحشتناکی شد ) دیگر نشئگی هم نخواهد بود معتاد (بیمار)  یا خمار است و در حال درد کشیدن و با مصرف زیاد بدون اینکه نشئه بشود فقط کمی دردش ساکت میشود .این تقریبا اخرین ماه های عمر یک معتاد (بیمار)  به کراک است و انتهای آن که خیلی از ان حتی قبل از رسیدن به این مرحله میمیرند تزریق محلول کراک است که حد اکثر 2 ماه بعد آن معتاد (بیمار)  می میرد .آیا مرگی دردناکتر و مظلومانه تر از این هم هست مرگی که در سایه بی اطلاعی مردم و جامعه اتفاق می افتد . متاسفانه کراک در جامعه به سرعت در حال پیشروی و قربانی گرفتن است وچیزی نمانده تا به یک اپیدمی تبدیل شود..

نظرات() 
Can better posture make you taller?
دوشنبه 27 شهریور 1396 07:46 ق.ظ
Good day! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?

I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any suggestions?
Can Pilates make you look taller?
یکشنبه 15 مرداد 1396 09:56 ق.ظ
Can I just say what a comfort to discover an individual who actually understands what they are discussing on the net.
You definitely know how to bring an issue to light and
make it important. More people really need to read this and understand this side of the story.
I was surprised that you're not more popular since you
surely have the gift.
francescagourd.weebly.com
جمعه 16 تیر 1396 05:50 ب.ظ
Hey there, I think your site might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog in Firefox, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it
has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!
Other then that, excellent blog!
manicure
شنبه 9 اردیبهشت 1396 09:39 ق.ظ
Hi there, I enjoy reading through your article post.
I wanted to write a little comment to support you.
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 07:21 ق.ظ
I am regular reader, how are you everybody? This piece of writing posted
at this web site is genuinely good.
ساشا
سه شنبه 26 آبان 1394 06:34 ب.ظ
عالی بودخیلی به درد ما خورد چون یک تحقیق داشتیم
targol
یکشنبه 31 خرداد 1394 06:18 ب.ظ
ممنونم اطلاعات خوبی بود...
ali reza
جمعه 13 تیر 1393 12:39 ق.ظ
yres6t4
داروی گیاهی ترک اعتیاد+ قیمت بسیار مناسب+ تایید وزارت بهداشت و علوم+ ارسال رایگان به تمام نقاط کشور+ 09103722202 +ترک اعتیاد قرص ترک اعتیاد+ قرص ترک اعتیاد گیاهی+ کپسول ترک اعتیاد گیاهی+ پودر ترک اعتیاد گیاهی+ +ترک اعتیاد گیاهی +ترک اعتیاد خرید دارو ت
شنبه 27 اردیبهشت 1393 12:25 ق.ظ
09103722202
سلام من ساناز از شیراز همه راهها رو برا ترک رفتم جواب نداد اما خداییش تنها کسی که داروش خوب و گیاهی بود این آقا بود .این شمارشه خدا خیرش بده شمام بهش بزنگید براتون دارو میفرسته 09103722202 کریمی خودم باورم نشد. به خدا 1 درصد اراده میخواد
شنبه 27 اردیبهشت 1393 12:25 ق.ظ
ساناز
نیما
چهارشنبه 4 دی 1387 12:30 ب.ظ
سلام دوست عزیز با اینکه یک پست بیشتر نداری اما حیفم اومد که برای نظر نزارم چون من خودم هم در همین زمینه فعالیت می کنم می دونم که وقتی میری توی داشبرد وبلاگت و نظر نداری خیلی ناراحت میشی لصفا به وبلاگ من هم یک سری بزن می تونی از مطالبش استفاده کنی ولی خواهشا اگه استفاده کردی منبعش را هم ذکر کن آماده به تبادل لینک هم هستم من تورا توی لینکدونیم گذاشتم تو هم بزار
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نویسندگان

نظرسنجی

  در مورد کدام ماده مخدر اطلاعات بیشتری در سایت بگذارم

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :